درمان خانگی تنبلی تخمدان + رفع تنبلی تخمدان با طب سنتی

تنبلی تخمدان از هر ده زنی که در سن بارداری قرار دارد، یکی را مبتلا می‌کند. درمان خانگی تنبلی تخمدان و راه های رفع و از بین بردن تنبلی تخمدان را بخوانید.

بخوانید :‌سرطان تخمدان : تشخیص، درمان و علائم سرطان تخمدان

این اختلال امروزه بسیار شایع است و می‌تواند سلامت فیزیکی و روحی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. هرچند درمان‌های پزشکی برای این اختلال در دسترس هستند، اما امتحان کردن درمان‌های خانگی قیدشده در این نوشتار هم ضرری ندارد.

راه های درمان خانگی تنبلی تخمدان

۱. سرکه سیب

سرکه سیب زمانی که به طور مرتب مصرف شود، به تنظیم قند خون در بدن کمک می‌کند و به این ترتیب نقش مثبتی در کنترل علائم تنبلی تخمدان دارد. برای انجام این درمان خیلی ساده دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و محلول حاصل را بنوشید. بهترین تاثیر را زمانی خواهید گرفت که این محلول را صبح‌ها با معده خالی میل کنید.

۲. درمان خانگی تنبلی تخمدان با روغن نارگیل

این روغن بسیار سالم است چرا که اسیدهای چرب زنجیره متوسط و آنتی‌اکسیدان دارد که به تنظیم سطح قند خون و ترشح انسولین کمک می‌کنند. می‌توانید هر روز یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به اسموتی‌های‌تان اضافه کنید.

۳. روغن کرچک

استفاده از روغن کرچک به صورت ماسک راهی عالی برای نفوذ روغن به لایه‌ّای عمیق‌تر پوست و حتی اندام‌ها است. این ماسک گردش خون را بهبود و جریان لنف را افزایش می‌دهد و همین‌طور به تنظیم هورمون‌ها کمک می‌کند. برای انجام این درمان ابتدا یک تکه پارچه فلانل را در روغن کرچک ارگانیک خیس بگذارید و بعد روغن اضافی‌اش را با فشار خارج کنید. دراز بکشید و پارچه را در قسمت پایینی شکم‌تان قرار بدهید. شکم را با یک نوار پهن پلاستیکی ببندید و کیسه آب گرم روی آن بگذارید. اجازه بدهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند. ۳ تا ۴ روز از هفته، پشت سر هم این درمان را انجام بدهید.

درمان خانگی تنبلی تخمدان

۴. درمان خانگی تنبلی تخمدان با چای سبز

آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند موجود در چای سبز از جمله کاتچین، می‌توانند به تنظیم سطح هورمون‌ها در بدن و کاهش علائم این بیماری کمک کنند. چای سبز به تنظیم سطح انسولین هم کمک می‌کند. نوشیدن هر روزه چای سبز به جلوگیری از افزایش وزن که در افراد مبتلا به تنبلی تخمدان شایع است، کمک می‌کند. برای انجام این درمان خیلی ساده هر روز دو تا سه فنجان چای سبز آماده کنید و همراه با کمی عسل آن را میل کنید.

۵. آب آلوئه‌ورا

ثابت شده‌است که ترکیبات موجود در آلوئه‌ورا سطح کلسترول را که منجر به بروز اختلالاتی در تخمدان می‌شود، کاهش می‌دهد. این تاثیر، روی عملکرد تخمدان هم اثر مثبتی خواهد داشت و به تسکین علائم تنبلی تخمدان کمک می‌کند. برای استفاده از این گیاه قدرتمند هر روز صبح قبل از صبحانه یک لیوان آب آلوئه‌ورا بنوشید.

۶. زیره برای درمان تنبلی تخمدان

زیره قادر است قند خون را در سطح نرمال نگه دارد و دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هم است. این آنتی‌اکسیدان‌ّها می‌توانند رادیکال‌های آزاد را از بدن حذف و فرایندهای بدن را منظم کنند. برای انجام این درمان نصف قاشق چایخوری پودر زیره را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را بنوشید. این درمان را دو بار در روز تکرار کنید.

چند مورد درمان قیدشده در این نوشتار با هدف بهبود و حفظ عملکرد ارگان‌های بدن توصیه می‌شوند. داشتن ارگان‌های سالم به عملکرد درست سیستم درون‌ریز منجر می‌شود و به این ترتیب هر گونه عدم تعادل هورمونی از بین می‌رود، اثراتی مثبت که قطعا برای تخمدان هم مفید خواهند بود.

منبع: stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *