درمان خانگی پف زیر چشم : از بین بردن پف زیر چشم

آیا به خاطر پف زیر چشم جرات نگاه کردن در آینه را ندارید؟ درباره راه های درمان خانگی پف زیر چشم و از بین بردن پف چشم و کم کردن پف کردن زیر چشم بخوانید.

بخوانید : درمان انحراف چشم با تمرین + انحراف چشم چیست؟

آیا احساس می‌کنید که به خاطر آن پوست‌های کیسه‌مانند زیر چشم‌تان پیرتر از سن واقعی‌تان به نظر می‌رسید؟ پف زیر چشم باعث می‌شود که صورتی خسته، خواب‌آلو و حتی پیرتر داشته باشید! یکی از مهم‌ترین دلایل داشتن این کیسه‌ها خستگی است. البته استرس و حبس مایعات در بدن هم دیگر دلایل رایج پف زیر چشم هستند. ما در این نوشتار راه‌حل‌هایی خانگی را برای رفع این مشکل گردآوری کرده‌ایم. با این درمان‌های ساده می‌توانید با آن پوست آویزان زیر چشم‌ها خداحافظی کنید!

۱. درمان خانگی پف زیر چشم با چای کیسه‌ای

استفاده از چای کیسه‌ای یک متد قدیمی برای درمان پف زیر چشم است. کافئین موجود در چای به کاهش تورم زیر چشم که عمدتا ناشی از تجمع مایعات است کمک می‌کند. خیلی ساده یک چای کیسه‌ای را ۵ دقیقه داخل آب گرم قرار بدهید. بعد آن را خارج کنید و زیر چشم‌ بگذارید. روی چای را با یک تکه پارچه نرم پوشش داده و اجازه بدهد نیم ساعت بماند. همین روش را با استفاده از چای کیسه‌ای سبز و آب سرد هم می‌توانید تکرار کنید. فقط قبل از استفاده از چای سبز کیسه‌ای خیس شده در آب، آن را داخل یخچال قرار بدهید تا خنک شود.

۲. فندق افسونگر

فندق افسونگر نوعی قابض طبیعی است که می‌تواند اثر سفت‌کننده روی پوست داشته باشد. با استفاده از این گیاه دارویی به راحتی از شر پف زیر چشم خلاص می‌شوید. برای انجام این درمان یک تکه پنبه را داخل دو تا سه قاشق غذاخوری عصاره فندق افسونگر خیس کنید، و پس از خارج کردن مایع اضافی از پنبه، آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر چشم بگذارید. می‌توانید این درمان را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

درمان خانگی پف زیر چشم

۳. درمان خانگی پف زیر چشم با روغن نارگیل

لوریک اسید موجود در روغن نارگیل و برخی ترکیبات دیگر دارای خواص ضدالتهابی هستند. استفاده منظم از این روغن پف زیر چشم را از بین می‌برد. با انگشت‌های‌تان مقداری روغن نارگیل فرابکر را در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت در ناحیه زیر چشم ماساژ بدهید. اجازه بدهید روغن شب تا صبح بماند. این درمان را هر شب قبل از خواب تکرار کنید.

۴. قاشق سرد برای درمان پف زیر چشم

یک قاشق سرد استیل به ریلکس شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و ورم زیر چشم را کاهش می‌دهد. برای انجام این درمان خیلی ساده ۴ تا ۵ قاشق سرد را داخل یخچال قرار بدهید تا خنک شوند. قسمت منحنی قاشق را زیر چشم قرار بدهید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. برای رسیدن به بهترین نتایج این درمان را دو بار در روز تکرار کنید.

۵. درمان خانگی پف زیر چشم با خیار

استفاده از خیار خنک یکی از بهترین درمان‌ها برای خلاص شدن از شر پف زیر چشم است. خیار خواص خنک‌کننده دارد و می‌تواند تورم را کاهش بدهد. این روش درمانی نه تنها پف چشم را رفع می‌کند بلکه تیرگی دور چشم را نیز کاهش می‌دهد. برای استفاده از خیار، خیلی ساده، آن را برش بدهید و برش‌ها را داخل یخچال بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه خیارهای خنک را زیر چشم‌تان بگذارید. اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بماند. می‌توانید این درمان را چندین بار در روز تکرار کنید.

خوب!‌ حالا که با چند مورد از موثرترین درمان‌ها آشنا شدید، دیگر لزومی ندارد شبیه به راکون به نظر برسید! این روش‌ها را به طور مرتب انجام بدهید تا از شر پف زیر چشم خلاص شوید.

منبع: stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *