درمان درد عصب‌کشی + راه های کم کردن درد عصب کشی

گاهی اوقات کار عصب‌کشی دندان در یک جلسه به پایان نمی‌رسد. چگونه درد عصب کشی را کم کنیم ؟‌ راه های درمان درد عصب کشی چیست ؟ رفع درد دندان بعد از دندانپزشکی

بخوانید : تعبیر خواب دندان شیری +‌ تعبیر خواب دندان نداشتن

دندان‌پزشک‌تان با ماده‌ای موقتی دندان‌تان را پر می‌کند. تا زمانی که برای پایان کار عصب‌کشی مجددا مراجعه کنید، احتمالا درد زیادی خواهید داشت. بنابراین لازم است در این مدت مراقبت‌های لازم را انجام بدهید و دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کنید.

در این نوشتار با یک سری درمان‌های خانگی آشنا خواهید شد که کمک‌تان می‌کنند این دوران را بهتر سپری کنید.

۱. آب نمک

نمک درمانی برای بسیاری از مشکلات است و درد عصب‌کشی هم یکی از آنها محسوب می‌شود. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که یک قاشق غذاخوری نمک را به یک لیوان آب اضافه کنید، خوب هم بزنید و در نهایت دهان‌تان را با این محلول آبکشی کنید. در صورتی که با این محلول قرقره کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

۲. درمان درد عصب‌کشی با کیسه یخ

استفاده از کیسه یخ یکی از بهترین درمان‌های درد عصب‌کشی است. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که چند تکه یخ را لای پارچه بپیچید و آن را روی صورت‌تان قرار بدهید. اجازه بدهید ۵ دقیقه بماند و اگر دیدید دردی احساس نمی‌کنید، ۱۵ دقیقه دیگر هم صبر کنید. این روش درمانی را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار کنید. فقط یادتان باشد یخ را مستقیم روی دندان قرار ندهید.

۳. میخک

میخک تاثیر زیادی برای تسکین درد دندان دارد. می‌توانید چند قطره روغن میخک را روی لثه‌ها مالش بدهید تا به مرور دردتان تسکین بیابد. شما همچین می‌توانید با پودر میخک و آب خمیر آماده کنید و آن را روی دندان دچار درد و لثه‌های دورش بمالید. یادتان باشد که نباید از میخک بیش از اندازه استفاده کنید چون می‌تواند به دندان‌تان آسیب برساند.

۴. آب پیاز و سیر

هم پیاز و هم سیر برای تسکین درد دندان موثر هستند. شما می‌توانید هر دو را با هم استفاده کنید حتی اگر بوی بدی ایجاد شود. آب سیر و پیاز را با هم مخلوط کنید و یک قطره از ترکیب را روی دندان آسیب‌دیده بریزید. در صورتی که برای‌تان مشکلی نداشته باشد، جویدن این دو با هم بسیار موثر است.

درمان درد عصب‌کشی

۵. درمان درد عصب‌کشی با روغن درخت چای

این روغن برای درمان درد عصب‌کشی دندان بسیار موثر است. ۳ تا ۴ قطره از روغن درخت جای را در مقداری آب گرم بریزید و با ترکیب حاصل ۳ تا ۴ بار در روز قرقره کنید. به این ترتیب دردتان از بین خواهد رفت. فقط یادتان باشد که روغن درخت چای برای معده خوب نیست، بنابراین حواس‌تان باشد ترکیب وارد شکم‌تان نشود. همچنین هرگز این روغن را به تنهایی و بدون رقیق کردن استفاده نکنید.

۶. خیار

خیار درمان بسیار خوبی برای از بین بردن دردهای زیادی است و می‌تواند حرارت بدن را کاهش بدهد. برای انجام این درمان خیلی ساده یک برش خیار را روی دندان قرار بدهید. اجازه بدهید آبش کم کم روی دندان تراوش کند. این درمان را می‌توانید در صورت نیاز تکرار کنید.

۷. درمان درد عصب‌کشی با سیب‌زمینی

سیب‌زمینی جدای از اینکه مسکن خوبی است می‌تواند از رشد باکتری هم جلوگیری کند. برای درمان درد عصب‌کشی یک برش سیب‌زمینی تازه را روی سطح دندان قرار بدهید و بگذارید آب آن تراوش کند. اجازه بدهید سیب‌زمینی تا زمانی که برای‌تان راحت است بماند.

منبع: welllivingideas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *