درمان طبیعی گرفتگی گردن :‌ برای خوب شدن درد گردن گرفتگی چه کنیم؟

درمان طبیعی گرفتگی گردن چیست؟ برای خوب شدن درد گردن گرفتگی چه کنیم؟ راه های رفع گرفتگی گردن و درد ناشی از آن چه چیزهایی مفید است؟

بخوانید : ۲۱ درمان خانگی برای رفع تیرگی پوست صورت و گردن

جلوگیری از گرفتگی گردن

یک محیط کار ارگونومیک بسازید

بسیاری از افراد حدود هشت ساعت در روز پشت میز کامپیوتر هستند. این امر علاوه بر ایجاد ناخوشی‌های دیگر، می‌تواند گرفتگی گردن دامن بزند.

مدت زمان نگاه کردن به گوشی هوشمندتان را محدود کنید

نگاه کردن مداوم به سمت پایین و صفحه گوشی همراه سبب کشیده شدن ماهیچه‌های گردن می‌شود و فشاری دائمی را به آن‌ها وارد می‌کند. اگر زیاد از گوشی همراهتان استفاده می‌کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • گوشی را در سطح چشم نگه دارید
  • گوشی را بین گوش و شانه نگیرید
  • از هدفون یا
  • هر ساعت به خودتان استراحت بدید و کمی کشش انجام دهید

یکباره مدت‌ طولانی رانندگی نکنید

نشستن پشت فرمان خودرو نیز درست مانند پشت میز نشینی می‌تواند گردن‌تان را تحت تاثیر قرار دد. اگر قرار است برای مدت طولانی رانندگی کنید، صندلی‌تان را در حالت مناسبی تنظیم کنید و هر از گاهی به خود استراحت بدهید.

حرکات کششی انجام دهید

انجام حرکات کششی راه خوبی برای خلاص شدن از دست گرفتگی گردن است. این حرکات گرفتگی و درد آن را کاهش داده و از وقوع دوباره آن جلوگیری می‌کنند. حرکات ناگهانی می‌تواند التهاب، درد و آسیب بیشتر را به همراه داشته باشد. پیش از انجام آن‌ها یک دوش آب گرم بگیرید.

حالت خواب خود را تغییر دهید

حالت خوابیدن شما در شب می‌تواند گردن‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. خوابیدن به پهلو یا پشت نسبت به خوابیدن روی شکم، فشار کمتری به گردن وارد می‌کند.

درمان طبیعی گرفتگی گردن

استفاده از گرما یا یخ

چند بار در روز به مدت ۲۰ دقیقه روی گردن‌تان یخ بگذارید تا التهاب آن را بکاهد. همچنین می‌توانید یک در میان از یخ و گرما استفاده کنید. حمام یا دوش گرم یا استفاده از یک پد گرم‌کننده نیز می‌تواند موثر کند.

مسکن‌های بدون نسخه

مسکن‌های بدون نسخه مانند ایبوبروفن و استامینوفن می‌تواند به کاهش درد گردن کمک کند.

درمان طبیعی گرفتگی گردن : ماساژ

ماساژ توسط یک ماساژور آموزش دیده می‌تواند به نرم شدن عضلات پشت و گردن‌تان کمک کند.

درمان طبیعی گرفتگی گردن

طب سوزنی

هزاران سال است که طب سوزنی در طب شرقی استفاده می‌شود. برای بهره بردن از مزایای آن حتما به یک متخصص معتبر با سوزن‌های استریل مراجعه کنید.

مراقبت‌های کایروپراکتیک

یک متخصص معتبر کایروپرکتیک می‌تواند عضلات و مفاصل شما را تحریک کند و سبب تسکین درد آن‌ها شود. این نوع درمان می تواند تا حدودی دردناک یا ناراحت‌کننده باشد. پیش از انجام آن با پزشک‌تان مشورت کنید.

محدود کردن فعالیت جسمانی

اگر گرفتگی عضلات گردن پس از فعالیت جسمانی رخ داده است تا زمان بهبود گرفتگی فعالیت‌تان را محدود کنید. به ویژه از بلند کردن وزنه‌های سنگین خودداری کنید.

کاهش استرس

استرس می‌تواند سبب سفت شدن عضلات گردن شود. کاهش استرس ب درمان و جلوگیری از درد و گرفتگی گردن کمک کند. به موسیقی گوش دهید، مراقبه کنید و … .

درمان طبیعی گرفتگی گردن : ورزش منظم

ورزش منظم به قوی شدن عضلات کمک کرده و به این ترتیب از آسیب‌دیدگی کمک می‌کند. ورزش می‌تواند وضعیت اندامی شما را بهبود دهد و گرفتگی گردن را تسکین دهد یا از بروز آن جلوگیری کند. همچنین راه خوبی برای کاهش استرس است.

بهبود محیط خواب

بهبود محیط خواب می تواند به تسکین گرفتگی گردن کمک کند. برای این منظور:

  • یک تشک سفت‌تر تهیه کنید
  • از بالش مخصوص گردن استفاده کنید
  • فقط به پشت یا پهلو بخوابید
  • پیش از خواب مراقبه و آرام‌سازی انجام دهید

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *