درمان خستگی بدن و بی حالی + درمان خستگی مزمن

پیدا کردن خوشی و لذت در زندگی به خودی خود کار دشواری است. درمان خستگی بدن و درمان بی حالی و درمان های طبیعی خستگی مزمن را در ادامه بخوانید.

در صورتی که اخیرا احساس می‌کنید مدام خسته هستید، این شش درمان طبیعی را امتحان کنید!

بخوانید: درمان آستیگمات چشم + ایا استیگمات درمان میشود؟

درمان خستگی بدن و بی حالی

۱. جینسنگ سیبری

هرچند هیچ گونه آزمایشی برای مشخص کردن تاثیر جینسنگ سیبری روی سطح خستگی انجام نشده‌است، اما تجربیات بالینی نشان می‌دهند که این گیاه دارویی برای رفع خستگی کمک‌کننده است و می‌تواند به بدن انرژی بدهد. فقط یادتان باشد زمانی که این محصول را تهیه کردید، شیوه آماده کردن و مصرفش را روی بسته به دقت بخوانید. همچنین در صورتی که دیابت یا فشار خون بالا دارید، از جینسنگ دور بمانید.

۲. جینسنگ آمریکایی و آسیایی

شما می‌توانید هر کدام از این گونه‌ها را استفاده کنید زیرا به نظر می‌رسد که این دو کارایی یکسانی داشته باشند. ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم از این گیاه دارویی را یک یا دو بار در روز مصرف کنید اما در صورتی که دیابت، قند خون پایین یا فشار خون بالا دارید، قبل از مصرف این دارو حتما با پزشک‌تان مشروت کنید.

درمان خستگی بدن و بی حالی

۳. درمان خستگی بدن و بی حالی با گیاه دارویی ریشه طلایی

مطالعات نشان داده‌اند که گیاه دارویی ریشه طلایی می‌تواند با خستگی ناشی از چندین منشاء، مبارزه کند از جمله خستگی در اثر شغل شیفتی یا استرس.  یک مطالعه اثرات ریشه طلایی را روی عملکرد روحی روانی پزشکان جوان شیفت شب بررسی کرد و نشان داد که این گیاه تاثیر قابل توجهی روی توانایی شناختی پزشکان دارد. می‌توانید ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم از این داروی گیاهی را ۲ تا ۳ بار در روز بخورید.

۴. گیاهان دارویی آداپتوژن

گیاهان دارویی آداپتوژن با کاهش میزان آزاد شدن هورمون‌های استرس، توانایی بدن شما را برای واکنش نسبت به استرس بهبود می‌دهند. آنها همچنین قادر هستند استقامت بدن را بهبود بدهند. البته این گیاهان به طور ناگهانی شما را مملو از انرژی نمی‌کنند. بلکه بدن‌تان را مورد حمایت قرار می‌دهند تا بتواند با هر چیزی که سبب بروز خستگی در شما شده بهتر مقابله کند. با پزشک‌تان در مورد گیاه دارویی مناسب برای خودتان مشورت کنید. داروی مناسب شما تا حدی به سایر اختلالاتی که دارید هم بستگی دارد.

۵. گیاه دارویی شیساندرا

شیساندرا عصاره گیاهی است که معمولا در شمال چین، روسیه و کره یافت می‌شود. این گیاه دارویی دارای خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است. ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌گرم از این عصاره را به طور روزانه مصرف کنید.

۶. سرچماقی‌ها

این گیاه دارویی را می‌توانید به صورت قرص و با نام کردیمکس (cordymax) پیدا کنید. هرچند مطالعات کمی در مورد تاثیر این نوع قارچ روی خستگی وجود دارد ( به جز یکی که روی موش‌ها انجام شده و نشان داده که این داروی گیاهی اثرات استرس روی بدن را کاهش می‌دهد و سطح انرژی را بالا می‌برد) اما تجربیات بالینی نشان می‌دهند که واقعا تاثیرگذار است. ۱ تا ۲ قرص در روز مصرف کنید.

منبع: readersdigest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *