۸ مرحله کاهش وزن با هیپنوتیزم کردن خودتان

هیپنوتیزم کردن خود یکی از تازه‌ترین روش‌های به کار گرفته‌شده برای کاهش وزن است زیرا به فرد انگیزه می‌دهد که برای هدف کاهش وزن خود متمرکز باقی بماند. این یک روش روان‌شناختی است که اضافه وزن ناشی از پر خوری را از بین می‌برد. جدا از این، هیپنوتیزم دسترسی به ناخودآگاه را ممکن می‌کند و کاری می‌کند که ذهن هر فرمانی را بپذیرد.

از طریق هیپنوتیزم کردن خود، فرد می‌تواند عادات خود را در سطح نیمه‌ هشیار یا نیمه خودآگاه تغییر دهد. این رویکرد دائماً به فرد یادآوری می‌کند که غذاهای سالم بخورد. با این کار دریافت و ذهنیت شما و احساساتتان نسبت به آنچه آرزو دارید بخورید را تغییر می‌دهد.

با این وجود برخی پزشکان این روش را به رسمیت نمی‌شناسند و آن را غیر سالم و نوعی کنترل ذهن می‌دانند. اما برخی دیگر هیپنوتیزم را در حد کمک به دستیابی به وزن سالم قبول دارند.

برای هیپنوتیزم کردن خود گام‌های زیر را در منزل انجام دهید:

۱. مکانی آرام پیدا کنید

۳۰ دقیقه از برنامه‌ی پر مشغله‌ی خود خارج شوید و یک گوشه‌ی آرام از خانه را که کسی یا چیزی آنجا حواستان را پرت نمی‌کند برای خود انتخاب کنید.

۲. لباس‌‌های راحت بپوشید

فرد باید در طی هیپنوتیزم راحت و آسوده باشد. بنابراین لباس راحتی بپوشید که در طی فرآیند مزاحمتان نباشد.

۳. وضعیت راحتی به بدن خود بدهید

چه بر روی یک صندلی راحتی می‌نشینید چه بر روی زمین لم بدهید باید وضعیت بدنتان آسوده باشد.

۴. وزن ایده آل خود را تصور کنید و بر روی آن متمرکز شوید

بر اساس قانون جذب، آنچه در لحظه احساس می‌کنید آن چیزی است که به دنبال جذب آن خواهید بود. چشمانتان را ببندید و خود را از همه‌ی احساسات منفی رها کنید. هدف و زمان رسیدن به آن را تعیین کنید. تصویری جدید از خود بسازید که در آن جذاب و خوش‌اندام هستید. خودتان را بعد از کم کردن وزن مورد نظرتان تصویر کنید. واکنش‌ها و تعریف‌هایی که دیگران از وزن ایده آل‌تان خواهند کرد را احساس کنید.

۵. به زمان حال برگردید

به‌تدریج به زمان حال برگردید. این تمرین را هر روز انجام بدهید تا نیمه‌خودآگاهتان را در مورد امیالتان آموزش دهید.

۶. از رژیم غذایی سالم پیروی کنید

سازوکار هیپنوتیزم به شما کمک می‌کند رژیم غذایی سالمی انتخاب کنید. شما باید مثل یک آدم لاغر بخورید و احساس کنید. موفقیت این روش به اراده‌ی فرد برای رسیدن به هدفش بستگی دارد. وقتی این روش خوب جواب می‌دهد که فرد عاشق تمریناتش باشد.

۷. مثبت باشید و با اعتمادبه‌نفس

مثبت اندیش باشید و نگران وزنتان نباشید. شما باید همه‌ی شک و تردید‌ها و کلمات منفی که در مورد خودتان می‌گویید یا فکر می‌کنید را رها کنید. احساس خوبی در مورد خودتان داشته باشید.

۸. تسلیم نشوید

همه‌چیز در همان بار اول قرار نیست به بهترین نحو کار کند و جواب دهد. امیدتان را از دست ندهید. اگر شما یک روز تمرین کنید و بعد بلافاصله انتظار نتیجه داشته باشید به‌جایی نمی‌رسید. اگر در بار اول هیچ احساسی نداشتید وقفه‌ای بیندازید و بعد از چند روز مجددا تمرین را انجام دهید.

منبع: homeremedyhacks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *