طرز تهیه‌ پوره‌ هویج

اگر می‌خواهید پوره هویج درست کنید و به دنبال اطلاعاتی درباره طرز تهیه پوره هویج برای کودک، غذای کمکی نوزاد، طرز تهیه پوره هویج برای نوزادان، طرز تهیه غذای کمکی نوزاد هستید با ما همراه باشید.
از پوره‌ی هویج در غذا‌های متعددی مانند طاس کباب، سس‌ها، غذای کودک، رولت گوشت و انواع چاشنی‌ها استفاده می‌شود.
طرز تهیه:
۱. همه‌ی هویج‌ها را بشورید و پوست بگیرید. پوست کندن هویج باعث از بین رفتن بسیاری از مواد مغذی آن می‌شود، چون اکثر ویتامین‌های آن در پوست آن جمع شده‌اند؛ بنابراین اگر می‌توانید هویج ارگانیک استفاده کنید که مجبور نباشید پوست آن را بگیرید.
۲. یا یک چاقوی تیز هویج‌ها را به تکه‌های کوچک تبدیل کنید. تکه‌ها می‌توانند به صورت مکعبی یا برش داده شده باشند.
۳. قابلمه را روی اجاق قرار دهید و آبکش را درون آن قرار دهید. آب را درون قابلمه بریزید به اندازه‌ای که تا زیر آبکش برسد.
۴. هویج‌ها را درون آبکش یا بخارپز بریزید، سر قابلمه را بگذارید و اجازه دهید هویج‌ها با دمای کم تا متوسط بخارپز شوند. هویج‌ها باید ترد شوند (برای امتحان کردن می‌توانید از انبر یا چنگال استفاده کنید). زمان بخارپز بسته به میزان هویج و آب و حرارت بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.
۵. هویج‌ها را از آبکش خارج کنید و درون غذاساز بریزید.
حدود یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید تا یک ترکیب نرم و یکدست بدست آید.
۷. کاربرد پوره‌ی هویج. پوره‌ی هویج را می‌توان به طرق مختلف مصرف کرد. برای استفاده در سوپ می‌توانید آن را در یک مایع مرتبط حل کنید. اگر می‌خواهید برای موارد دیگر مثل درست کردن پای آن را کمی غلیظ‌تر درست کنید یک ماده‌ی غلیظ کننده مانند آرد ذرت یا پوره‌ی سیب‌زمینی یا آرد به آن اضافه کنید.
• اگر می‌خواهید غذای کودک درست کنید یک جا یخی را با پوره‌ی هویج پر کنید. آن را با سلفون بپوشانید و در فریز بگذارید. هر زمان خواستید از آن استفاده کنید مقداری را که نیاز دارید را از قالب جدا کنید و بعد از خارج شدن از حالت یخ‌زدگی آن را گرم کنید و مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *