تاثیر قهوه خوردن بر بیدار ماندن : نتایج یک مطالعه

در این مطلب اطلاعاتی درباره قهوه، تاثیر قهوه بر بی‌خوابی، از بین بردن بی‌خوابی قهوه و تاثیر قهوه خوردن بر بیدار ماندن می‌خوانید.

مطالب زیادی در مورد فواید نوشیدن قهوه، حتی قهوه‌ی زیاد، برای سلامتی وجود دارد، یکی از آن‌ها افزایش طول عمر فرد است.

ولی اگر فکر می‌کنید کارمندان آمریکایی دچار کمبود خواب هستند و از طریق دریافت کافئین، انرژی‌شان را تأمین می‌کنند، باید بگویم که از نیروهای مسلح ایالات متحده هیچ چیز نمی‌دانید.

تاثیر قهوه خوردن بر بیدار ماندن

مرکز کنترل بیماری‌ها می‌گوید یک انسان سالم به ۸ تا ۹ ساعت خواب در شبانه‌روز نیاز دارد؛ ولی ۴۰ درصد از سربازان ایالات متحده در شبانه روز کمتر از ۵ ساعت خواب دارند. آن‌ها تنها زمانی از میزان نرمال خواب در شبانه‌روز بهره‌مند می‌شوند که در منطل خودشان سکونت داشته باشند. زمانی‌که نیروهای مسلح در جنگ به سر می‌برند، کمبود خواب شدیدتر می‌شود.

اولین روش خود درمانی آن‌ها چیست؟ قهوه، البته قهوه‌ی زیاد، و نوشیدنی‌های کافئین‌دار و انرژی‌زا.

بخوانید: مراحل آموزش ساخت بادبادک دست ساز : توضیحات کامل

این توضیحات دلیل مطالعات چند دهه‌ای ایالات متحده بر کمبود خواب را توجیه می‌کند. اکنون، تمام داده‌ها را در یک فرمول ریاضی گرد آورده است. افراد، خواه نظامی یا یک شهروند، می‌توانند میزان بهینه‌ی کافئین مورد نیاز خود را برای هوشیار بودن، محاسبه کنند.

۶۰ ساعت کمبود خواب مداوم

این آخرین نوآوری است که برای حمایت از نیروهای مسلح انجام شد، ولی برای شهروندان مفیدتر است.

به جیپ، هواپیمای جت، پنیسیلین فکر کنید – اکنون نوبت محاسبه‌گر کافئین است.

تاثیر قهوه خوردن بر بیدار ماندن

با دکتر ژاک ریفمن از مرکز توسعه‌ی تجهیزات و تحقیقات پزشکی ارتش ایالات متحده در فورت دتریک، مریلند صحبت کردم. او نویسنده‌ی مشترک آخرین تحقیق انجام شده‌ی این مرکز است که در مجله‌ی “خواب” منتشر شد و اخیرا در وال استریت ژورنال توسط جو کریون مک‌گینتی پوشش داده شد.

“این نتیجه‌ی ۱۰ سال تحقیق در زمینه‌ی کمبود خواب است. انسان‌های چگونه به ۶۰ ساعت کم‌خوابی مداوم واکنش نشان می‌دهند؟ این مورد، با سه ساعت خوابیدن در شبانه روز به مدت ۱۰ روز چه تفاوتی دارد؟ ما در این‌جا معادلات ریاضیاتی توسعه دادیم که این پدیده را تشریح می‌کنند.”

مشخصا دو چیز ارائه شده است:

الف) یک الگوریتم که می‌تواند میزان “متوسط” کافئین مورد نیاز برای فرد کم‌خواب را برآورد کند، تا هوشیاری خود را به دست آورد، گویی ۸ ساعت در طول شب خوابیده است.

(ب) روشی برای تعیین دقیق میزان کافئین مورد نیاز برای افراد، به‌صورت شخصی به شخص و در زمان واقعی، برای به‌دست آوردن سطح هوشیاری.

دو فنجان قهوه پس از بیداری

در این‌جا چند نمونه مطرح شده است که نشان می‌دهد افراد با کمبود خواب “متوسط” در شرایط مختلف، برای دستیابی به سطح یکسانی از هوشیاری، برابر با ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز، چه میزان قهوه مصرف کنند.

شب‌ها پنج ساعت می‌خوابید؟ احتمالا معادل با دو فنجان قهوه‌ی سبک نیاز دارید تا خواب از سرتان بپرد – چهار ساعت بعد باز هم دو فنجان دیگر بنوشید.

– خواب معقولی داشته‌اید ولی شیفت شب کار می‌کنید؟ بهتر است درست در زمان شروع شیفت‌تان دو فنجان قهوه‌ی سبک بنوشید.

– و، اگر احتمال مي‌دهید برای یک یا دو روز نتوانید خواب کافی داشته باشید یا اصلا نتوانید بخوابید، پیشنهاد می‌شود در “نیمه شب، ۴ بامداد، و ۸ صبح” معادل دو فنجان قهوه بنوشید.

‌ریفمن گفت هدف در این‌جا این است که حداکثر مزایای کافئین را جذب کنیم، درحالی‌که اطمینان داشته باشیم سطح کافئین موجود در جریان خون‌مان از آستانه‌ی ۴۰۰ میلیگرم در هر زمان فراتر نرود.

“هر فنجان قهوه ضعیف” که درباره‌اش صحبت شد، حدودا ۱۰۰ میلیگرم کافئین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *