۴ نکته مهم برای راه اندازی برند جدید

در این مطلب اطلاعاتی درباره چگونه یک برند جدید راه اندازی کنیم، چگونه یک برند موفق شویم، یک برند چگونه ساخته می‌شود، راه اندازی برند جدید به شما می‌دهیم.  

 زمان آماده‌سازی مناسب، برندسازی جامع و اندکی رازآلودگی از جمله مؤلفه‌ّای مهم برای حصول اطمینان از یک روز عالی برای راه‌اندازی برند است.

اگر قرار است یک برند جدید – برند جدید خودتان – در بازار به موفقیت برسد، می‌بایست در آن بازار سر و صدا به پا کند. شما (برند شما) می‌بایست به بازاری پا بگذارید که با برند‌های دیگر اشباع شده است و افرادی در این برند‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. پس اگر تازه به این عرصه وارد شده‌اید، چطور می‌خواهید توجه افراد را به کلام و عرضه‌داشت‌تان جلب کنید؟ پاسخ این پرسش این است که شما می‌بایست (مراسم) راه‌اندازی بینظیری برای برند جدیدتان ایجاد کنید. شما ساعت‌های بیشماری را صرف خلق کسب و کار و برندتان کرده‌اید، بنابراین، باید برای برنامه‌ریزی یک مراسم راه‌اندازی مهیج نیز وقت بگذارید.

مراحل راه اندازی برند جدید

یک طرح خوش ساخت می‌تواند در شروع فعالیت یا راه اندازی یک محصول جدید به شما کمک می‌کند. فرقی نمی‌کند از صفر شروع می‌کنید یا به برندسازی دوباره می‌پردازید، در ادامه نحوه‌ی راه‌اندازی یک برند جدید را با شما در میان خواهیم گذاشت و چهار نکته‌ی بسیار مؤثر را نیز به شما می‌گوییم. 

به خودتان زمان کافی بدهید

راه اندازی برند جدید یک رویداد مهم است. مردم معمولا شش ماه از سال را صرف برنامه‌ریزی مراسم ازدواج‌شان می‌کنند، بنابراین شما نیز به همین شکل با برندتان برخورد کنید. تمام بخش‌های شرکت‌تان را ظرف مدت چندهفته راه اندازی نکنید؛ زمان بیشتری به خودتان بدهید. شایسته است رونمایی در اولین مراحل فرآیند برندسازی‌تان انجام شود. این‌که زمان بیشتری به خودتان بدهید به توسعه‌ی برنامه‌ی بازاریابی و ترویج برای برندتان نیز کمک می‌کند حال آن‌که زمان زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید همه چیز مرتب سر جای خودش قرار دارد.

راه اندازی برند جدید

تد بیکر (Ted Baker) از یک شمارشگر معکوس برای راه‌اندازی پوشاک زنانه و مردانه‌اش استفاده کرد و همان‌طور که در شکل زیر می‌بینید، این شمارشگر زمان ۳۰ روز دیگر را نشان می‌دهد.

نکته: بگذارید این ایده الهام بخش شما باشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به خودتان زمان بدهید تا به نتیجه مطلوب‌تان برسید.

مخاطبین‌تان را بشناسید

هدف شما توسعه‌ی یک راهبرد برای راه اندازی برند جدید است تا برندتان را در معرض دید افراد زیادی قرار دهید، ولی در کنار این کار باید اطمینان حاصل کنید که این افراد، مخاطبین هدف‌تان هستند. ترویج کسب و کارتان برای افرادی که هیچ علاقه‌ای به آن ندارند بی فایده است. بنابراین، خریداران بالقوه‌تان را شناسایی کنید و ببینید چه چیز‌هایی برای آن‌ها مهم است. در مورد مخاطبین رقبای‌تان نیز تحقیق کنید. بررسی کنید رقبای‌تان بر چه مخاطبی هدف‌گذاری کرده‌اند و چگونه کسب و کارشان را ترویج می‌کنند. هدف شما این است که درباره‌ی نحوه‌ی جلب توجه مخاطبین‌تان ایده‌پردازی کنید، یا این‌که بازار‌های گوشه‌ای را شناسایی کنید که نادیده گرفته شده‌اند و سپس به آن بازار ورود کنید.

نکته: وقتی بدانید مخاطبین‌تان چه کسانی هستند، تعیین زمان و نحوه‌ی بازاریابی برندتان برای افراد، کار ساده‌تری خواهد بود. 

هر چیزی را برندسازی کنید 

پس از تصمیم گیری درباره‌ی نام کسب و کارتان، خلق لوگو و طراحی وب‌سایت، لازم است در مسیر راه اندازی برند جدید برای تمام جوانب دیگر کسب و کارتان نیز برندسازی کنید.اگر برندتان در تمام پلتفرم‌های‌تان ثابت قدم نباشد، نمی‌توانید شناخت برند را در ذهن مخاطب ایجاد کنید (مفهوم شناخت برند به بازشناسی نشانه‌های یک برند توسط مخاطب یا مشتری اشاره دارد. م.). از این رو فراموش نکنید پلتفرم شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت، ایمیل و هر چیزی را که به کسب و کارتان برمی‌گردد، نیز برندسازی کنید. شما می‌خواهید وقتی شخصی از کنار برندتان می‌گذرد، به سرعت آن را بازشناسی کند.

رنگ‌ها را به دقت انتخاب کنید

 به استناد وب‌سایت Color Matters یک امضای رنگی می‌تواند شناخت برندتان را تا ۸۰ درصد افزایش دهد؛ بنابراین رنگ برندتان را در هر مکان و هر چیزی که می‌توانید، قرار دهید. به‌عنوان مثال، شرکت Airbnb امضای رنگی خود را تغییر داد و به‌عنوان بخشی از برندسازی مجدد خود، یک لوگوی جدید خلق کرد.

نکته: ظاهر برند شما یکی از نخستین چیز‌هایی است که افراد در زمان معرفی به کسب و کارتان به آن توجه می‌کنند، از این رو کمک می‌کند در چشم آن‌ها به‌عنوان یک شرکت خوش ساخت ظاهر شوید.

راه اندازی برند جدید

در مخاطبین‌تان چشم انتظاری ایجاد کنید

اگر مراسم راه اندازی برند جدید را به یک مراسم جذاب که نباید از دست داده شود تبدیل کنید، مردم برای فرا رسیدن روز موعود لحظه‌شماری خواهند کرد. وقتی برای این مراسم برنامه‌ریزی می‌کنید کمی رازآلودگی به آن اضافه کنید، و پیش از مراسم، از ارائه‌ی جزئیات بیش از حد درباره‌ی محصول‌تان اجتناب کنید.

در شبکه‌های اجتماعی نشانه‌های زیرکانه‌ای برای دنبال کنندگان‌تان قرار دهید، ویدیو‌هایی بسازید که هیجان را در آن‌ها برانگیزد و در وب‌سایت تان یک شمارشگر معکوس برای این مراسم قرار دهید. این موارد تنها برخی از تاکتیک‌هایی است که می‌توانید برای ایجاد چشم انتظاری در مخاطبین، از آن‌ها استفاده کنید.

بخوانید: ۳ تفاوت مدیر و رهبر : تفاوت مدیریت و رهبری در چیست؟

شرکت اپل برای تحریک مخاطبینش برای راه‌اندازی آخرین محصولش، از ویدیو استفاده کرد. این روش نشان داد این ویدیو‌ها برای جلب توجه هواداران کافی بود.

نکته: هرچه مردم بیشتر به کسب و کارتان مشتاق شوند، بهتر است. شما در روز راه‌اندازی برند حجم فعالیت‌های زیادی خواهید داشت، چرا که افراد به این دلیل در این مراسم شرکت می‌کنند تا ببینند آن‌چه ماه‌ها در موردش صحبت می‌کردید چیست.

راه اندازی برند جدید کار ترسناکی نیست. وقتی یک راهبر راه‌اندازی برند داشته باشید، تأثیر اولیه‌ی قدرتمندی روی مخاطبین خواهید گذاشت و به سرعت مشتریان وفادار جدیدی پیدا می‌کنید. حتی اگر یک تازه‌کار و نوپا باشید، با استفاده از این نکات، می‌توانید کسب و کارتان را در صنعت‌تان به اوج برسانید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *