کم‌کردن کربن در کالیفرنیا : کم کردن گازهای گلخانه‌ای

برای به دست آوردن انرژی پاک و مهار کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای چه راهکارهایی هست؟ در این مطلب اطلاعاتی درباره کم‌کردن کربن در کالیفرنیا به شما می‌دهیم.

تلاش‌های ایالت کالیفرنیا به‌منظور مهار انتشار گاز‌های از برنامه خیلی جلوتر است گرچه هنوز نوآوری‌ها در بخش حمل‌ونقل باید بیشتر به کار گرفته شوند. در سال ۲۰۰۶، کالیفرنیا یک هدف بلندپروازانه برای خود تعیین کرد: سطح گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۰ باید به سطح سال ۱۹۹۰ کاهش یابد. هیئت هواشناسی، اخیراً ارزیابی‌اش از سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد و نشان داد که این ایالت همین حالا به هدفش برای سال ۲۰۲۰ دست‌یافته است. کالیفرنیا رژیم کم‌کربن گرفته و گویا این رژیم جواب داده است. انتشار گاز‌های گلخانه‌ای ناشی از تولید برق در این ایالت ۳۵ درصد کاهش داشته، اما این میزان در بخش حمل‌ونقل بسیار اندک بوده است. کالیفرنیا در بخش تولید برق اهداف بلندی برای انرژی‌های تجدیدپذیر در نظر گرفته است. این ایالت از نعمت تابش فراوان خورشید، باد و شرکت‌های خلاق و پیشرو برخوردار است و می‌تواند به هدف تأمین ۵۰ درصد انرژی پاک دست یابد. 

بخوانید: ۳ تفاوت مدیر و رهبر : تفاوت مدیریت و رهبری در چیست؟

کم‌کردن کربن در کالیفرنیا

کالیفرنیا در حالی به این دستاورد رسیده – یعنی یک کاهش ۱۳ درصدی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای نسبت به زمان اوج انتشار این گاز‌ها در سال ۲۰۰۴- که هم‌زمان اقتصادش در این سال‌ها ۲۶ درصد رشد داشته است. انتشار گاز‌های مضر در همه‌ی بخش‌ها کاهش نیافته است. در بخش کشاورزی، بازیافت و پسماند و آنچه تحت عنوان «گاز‌های به‌شدت آلوده‌کننده» شناخته می‌شود، همگی افزایش را نشان می‌دهند. در واقع افزایش میزان این گاز‌ها کاهش انتشار در بخش‌های صنعتی، تجاری و مسکونی را خنثی کرده است.

کم‌کردن کربن در کالیفرنیا

داده‌های مربوط به کالیفرنیا نشان‌دهنده‌ی یک کربن‌زدایی قابل‌توجه در تولید برق، کاهش اندک انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در بخش حمل‌ونقل، کاهش کم در بخش صنعت و مسکونی و یک افزایش سه برابری در قسمت گاز‌های به‌شدت آلوده‌کننده است. آلوده‌کنندگی بخش حمل‌ونقل می‌توانست با استفاده از بهره‌وری بیشتر استاندارد‌های سوخت و استفاده بیشتر از خودرو‌های برقی، بیشتر از این کاهش یابد. یک راه دیگر برای کاهش آلودگی‌ها در بخش حمل‌ونقل جایگزین کردن خودرو‌ها با دوچرخه است. سانتوش رائو، پژوهشگر سیاست‌گذاری در شرکت اوبر اخیراً گزارشی از الگوی استفاده از دوچرخه‌های برقی و خودرو‌های این شرکت منتشر کرده که نشان می‌دهد که استفاده از دوچرخه در طول روز به اوج خود می‌رسد و استفاده از خودرو‌ها بعد از تاریک شدن هوا زیاد می‌شود.  

دوچرخه‌سواری در روز و ماشین‌سواری در شب

 یافته‌ی دیگر رائو در گزارشش این بود که در یک روز بارانی در آوریل تعداد سفر‌های با دوچرخه ۷۸ درصد کمتر از متوسط همیشگی روز‌های جمعه بوده است و از طرف دیگر سفر‌ها با خودرو ۴۰ درصد افزایش‌یافته است که معنی‌اش این است که مردم در روز بارانی به‌جای استفاده از دوچرخه به خودرو رو می‌آورند. مشتریان قادر بودند که وسایل حمل‌ونقل خود را تا رسیدن به مقصدشان بین دوچرخه و خودرو به‌آسانی تغییر دهند. جایگزین کردن خودرو‌های یک و نیم تنی احتراق داخلی با دوچرخه‌های ۳۰ کیلویی برقی که همان کار جابجایی فرد را انجام می‌دهند به معنی کاهش شدید مصرف انرژی است. برنامه‌ی کاهش مصرف انرژی و انتشار آلاینده ها‌ی ایالات کالیفرنیا موفق بوده است. فعلاً اثر جایگزینی خودرو با دوچرخه در آن اندک است، اما جای خیلی زیادی برای رشد آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *