روش نگه داری ادویه : مکان های مناسب در خانه

در این مطلب به شما اطلاعاتی درباره روش نگه داری ادویه ، نظم دهی کابینت، استفاده بهینه از کابینت، نگهداری ادویه در کابینت، ظروف ادویه جات و طرز نگهداری درست ادویه جات در خانه می‌دهیم. 

دسترسی آسان 

یک قفسه‌ی باز درست زیر کابینت جایی است که معمولاً ادویه‌ها را در شیشه یا ظروف دیگر نگه‌داری می‌کنند. دسترسی به قفسه‌ی باز آسان است بنابراین برای آوردن ادویه‌ها لازم نیست با دستان چرب و روغنی دستگیره‌ی کابینت را بگیرید و باز کنید. بااین‌حال ازآنجاکه اگر ادویه‌ها در معرض نور و حرارت مستقیم باشند خاصیت و طعمشان را از دست می‌دهند، بهتر است قفسه‌ی باز در جایی باشد که مستقیماً بالای اجاق‌گاز نباشد. ظروف نگهداری ادویه‌ها هم مهم هستند؛ بهتر است آن‌ها را در ظروف حلبی نگه ندارید، چون این ظروف به‌راحتی گرم می‌شوند و بهتر است ادویه‌ها را در ظروفی نگهداری کنید که درب محکم و پوشش خوبی داشته باشند. 

بخوانید: بهترین عکسبرداری منظره : نکاتی برای عکس زیباتر

کابینت ادویه ‌ها 

اگر آشپزخانه‌ی کوچک و گرمی دارد بهتر است برای روش نگه داری ادویه ادویه‌ها را در یک کابینت و به دور از نور و گرما نگه‌داری کنید. کابینت نباید خیلی عمق داشته باشد که شیشه‌های ادویه را در آن گم کنید. ادویه‌ها را دسته‌بندی کنید و آن دسته از ادویه‌جات را که بیشتر مصرف می‌کنید جلو دست بگذارید. بااین‌حال اگر ادویه‌ها در ظروف کوچکی هستند و زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید شاید عاقلانه‌تر باشد که فضای ارزشمند کابینت را برای نگهداری محصولات غذایی که نیاز به نگهداری بیشتری دارند اختصاص دهید.

روش نگه داری ادویه

یک راه هوشمندانه برای نگهداری ادویه‌ها بدون اینکه جای زیادی اشغال کنند این است که نوار‌های آهن‌ربایی را درون در‌های کابینت بچسبانید و ادویه‌ها را در ظروف کوچک فلزی درون آن‌ها نگهداری کنید. اگر فضای بازی زیر کابینت وجود دارد می‌توانید نوار‌ها را در زیر کابینت قرار دهید تا بتوانید ظروف فلزی ادویه را زیر کابینت قرار دهید. روش دیگر برای بهتر استفاده کردن از فضای زیر کابینت این است که گیره‌های به دیوار زیر آن یا بدنه‌ی کناری کابینت بزنید و از یک سیم برای آویزان کردن ظروف ادویه به آن اضافه کنید. 

طاقچه‌ای در دیوار 

درست کردن یک طاقچه بر روی دیوار یک تکنیک خوب دیگر برای صرفه‌جویی در فضا است. یادتان نرود که اسامی ادویه‌ها را روی ظروف آن بنویسید.

محفظه‌ دیواری

 محفظه‌های دیواری مانند قفسه دیواری روشی کاربردی است و می‌توان از آن بر روی هر فضای خالی بر روی دیوار یا حتی در‌های کابینت استفاده کرد. این محفظه‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های متنوعی موجود هستند بنابراین مطمئناً می‌توانید آنچه را بیشتر به آشپزخانه‌ی شما می‌آید را از بینشان انتخاب کنید. مهم‌ترین مزیت این روش این است که وسایل دیگر روی کابینت و پیشخوان نیستند پس فضای بیشتری برای کار در آشپزخانه ایجاد می‌شود و حس شلوغی و به‌هم‌ریختگی محیط به وجود نمی‌آید. نمونه‌ی دیگری از محفظه‌های دیواری سیستم ریل دیواری است. 

قفسه‌های ادویه 

اگر شما تعداد زیادی ادویه دارید برای روش نگه داری ادویه بهتر است چند قفسه را به آن‌ها اختصاص دهید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید چند قفسه‌ی چوبی اینجا در فضا نصب شده‌اند که می‌توانند نقش یک نوع جداساز را هم ایفا کنند و آشپزخانه را از ناهارخوری و بقیه‌ی خانه جدا کنند. 

روش نگه داری ادویه : کشو

 کشو‌ها برای نگه‌داری ادویه‌ها عالی‌اند، چون هم می‌توان همه‌ی ادویه‌ها را در یکجا جمع کرد و هم آن‌ها را از دست‌وپا جمع کرد در عین اینکه دسترسی به آن‌ها هم آسان است. کشو‌هایی وجود دارند که مخصوص نگه‌داری ادویه ساخته شده‌اند. کشو‌های مدور تقسیم‌بندی شده برای نگه‌داری مناسب ادویه‌ها از همه بهتر است. کشو‌های مخصوص ادویه را همه‌ی کابینت ساز‌ها می‌سازند و شما می‌توانید با توجه به ابعاد آشپزخانه و کابینت‌هایتان آن‌ها را سفارش دهید. تقسیم‌کننده‌ی کشوی پلاستیکی هم در مغازه‌ها وجود دارد که می‌توانید بخرید. حواستان باشد اسم ادویه‌ها را روی قسمتی از ظروف بنویسید که وقتی آن‌ها را درون تقسیم‌کننده‌ی کشو می‌گذارید بدون اینکه مجبور شوید آن‌ها را بردارید بتوانید بخوانیدشان. 

روش نگه داری ادویه

گنجه‌ بیرون کشیدنی کوچک

 این روز‌ها بسیاری از آشپزخانه‌ها کابینت‌های بیرون کشیدنی کوچکی دارند که برای نگهداری ادویه‌ها درست بالای قسمت اجاق ساخته می‌شوند. این کابینت‌ها فضا را برای نگهداری چیز‌های دیگر در سایر کابینت‌ها و پیشخوان باز می‌کنند. اگر فضای کمی در دسترس است احتمالاً ساخت یک گنجه‌ی دیواری بیرون کشیدنی کنار اجاق بهترین کار است. اگر هم فضا زیاد است یک بزرگش را بسازید تا علاوه بر ادویه‌ها، روغن‌ها و سرکه و … هم در آن جا بدهید. ساخت گنجه در ارتفاع مناسب و در سطح چشم خیلی مهم است. اگر ارتفاع گنجه مناسب نباشد فضای زیادی هدر می‌رود.

 استفاده از آشپزخانه‌ جزیره‌ای برای نگهداری ادویه 

فضای مرکزی در مدل آشپزخانه‌های جزیره‌ای نقطه‌ی بسیار خوبی برای نگهداری ادویه‌هاست، چون از همه‌ی جای آشپزخانه به‌راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت. این فضا برای قرار دادن اجاق هم جای خوبی است. 

رگال استیل با ظروف آویزان 

یک رگال استیل با ظروف نگهداری که می‌توانند از آن آویزان شوند هم روش نگه داری ادویه دم‌دستی مثل نمک و فلفل است.

 قفسه‌های چندطبقه

 قفسه‌های چندطبقه‌ای مانند آنچه اینجا در تصویر می‌بینید را می‌توان بر روی دیوار آشپزخانه و در ارتفاع هم‌سطح چشم نصب کرد تا برای نگهداری ادویه از آن استفاده کرد. اگر فضا برای پیشخوان و کابینت و گنجه ندارید این راه خیلی خوبی برای استفاده از فضای کم است. قفسه‌های چندطبقه هم ارزان هستند و هم به آسانی مرتب می‌شوند. 

قفسه‌های باریک و طویل 

وقتی فضایتان کم است قفسه‌ی باریک و طولانی از قفسه‌ی با عرض زیاد بهتر است، چون مجبورتان می‌کند همیشه ادویه‌ها را در یک ردیف مرتب کنار هم نگهداری کنید به‌جای اینکه بعضی از آن‌ها را پشت بقیه بگذارید. بالای کابینت، کنار فضای جزیره‌ای وسط آشپزخانه یا آخر پیشخوان فضا‌های خوبی برای نگهداری ادویه به این روش هستند. امیدواریم این مطلب برایتان مفید و آگاهی‌بخش بوده باشد. 

ساناز سانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *