۱۰ فایده نوشیدن آب از ظرف مسی برای سلامتی و بدن

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا پیشینیان ما در ظروف مسی آب می‌نوشیدند؟ آیا می‌دانستید ظروف مسی بعد از ظروف گلی مفیدترین ظروف هستند؟ زندگی مدرن گاه ما را از درک بزرگی سنت‌هایمان محروم کرده است. حالا ما می‌خواهیم بدانیم نوشیدن آبی که در ظرف مسی نگهداری شده چه خواص و فوایدی دارد. با ما همراه باشید.

۱. ترکیبات مسی

بدن انسان خودش نمی‌تواند مس تولید کند. مس برای برخی عملکرد‌های متابولیک بدن ضروری است. ما نیازمند مقادیر ثابتی از مس در رژیم روزانه‌مان هستیم. به همین خاطر توصیه می‌شود افراد به‌طور منظم از آب نگهداری شده در ظروف مسی مصرف کنند.

۱۰ فایده نوشیدن آب از ظرف مسی برای سلامتی و بدن

۲. از بین بردن باکتری‌ها

با اینکه آیوردا (طب سنتی هند) قرن‌هاست که بر خواص و فواید مس تأکید می‌کند اما دانش جدید تازه به برخی از آن‌ها پی برده است. در قدیم لوله‌ها و شیرهای آب را عموماً از مس می‌ساختند چون اثرات ضد میکروبی آن را مشاهده کرده بودند. ظرف مسی می‌تواند باکتری‌هایی مثل ای.کولی را ظرف ۲۴ ساعت از بین ببرد. علاوه بر این ظروف مسی می‌توانند با بیماری‌هایی ناشی از آب آلوده مانند سالمونلا، تیفوس، وبا و ویروس‌هایی مانند هپاتیت مقابله کند.

۳. تنظیم عملکرد غده‌ی تیروئيد

مس از جمله‌ی مواد معدنی کمیاب ضروری برای بدن انسان است. عملکرد درست و دقیق تیروئید بستگی به میزان مس موجود در بدن شما دارد. مشکلات تیروئیدی می‌تواند علل مختلفی داشته باشد اما کمبود مس یکی از رایج‌ترین علل آن است. نوشیدن یک لیوان آب از ظرف مسی درست قبل از وعده‌ی غذایی می‌تواند میزان مس بدن را متعادل کند و با مشکلات غده‌ی تیروئید مقابله کند.

۴. مقابله با آرتروز

از قدیم‌الایام از مس برای مقابله با آرتروز و سایر دردهای مفصلی استفاده می‌کردند. مس اثرات ضد درد قوی دارد. اثر مسکنی مس به‌ویژه بر روی درد مفاصل ناشی از رماتیسم مفاصل مشهود است.

۵. مقابله با کم‌خونی

مس خواص پزشکی زیادی دارد. شاید آن خاصیت مس که تابه‌حال بیش از همه دست کم گرفته شده، توانایی آن در مقابله با کم‌خونی است. کمبود مس می‌تواند موجب کم‌خونی شود. نوشیدن آب از ظروف مسی موجب افزایش هموگلوبین در جریان خون می‌شود.

۱۰ فایده نوشیدن آب از ظرف مسی برای سلامتی و بدن

۶. بهبود زخم‌ها

مس یکی از بهترین مواد برای بهبود زخم‌هاست. از مس در چندین داروی بهبود زخم استفاده شده است. مس تولید کلاژن پوست را افزایش می‌دهد. مصرف مس عملکرد آنتی‌‌اکسیدان‌ها را هم بهبود می‌دهد. نوشیدن آب از ظروف مسی به بهبود سریع زخم‌ها کمک می‌کند.

۷. مهار ADHD (اختلال بیش‌فعالی نقص توجه)

ADHD یکی از مصیبت‌های نسل ما است. این اختلال خودش را در اشکال مختلف نشان می‌دهد و می‌تواند منجر به اختلا‌ل‌های عصبی رفتاری دیگر شود. نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند آثار ADHD را کاهش دهد. دانشمندان تشخیص داده‌اند که افراد مبتلا به ADHA معمولاً دچار کمبود مس در بدنشان هستند. مس می‌تواند مغز میانجی را برانگیزد. مغز میانجی مسئول واکنش‌های حیوانی ماست. عدم تعادل در سطح مس در بدن می‌تواند عملکردهای شناختی ما را به سمت مغز میانجی متمایل کند. بنابراین، نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند به کاهش آثار ADHD شود.

۸. اثرات ضد سرطانی

سرطان کشنده است، بیماری‌ای که برای اکثر کسانی که به آن مبتلا می‌شود شبیه آخر دنیا است. مس اما آثار آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی دارد. به این دلیل است که عنصری مهم در مقابله با سرطان است. مس از پیشرفت سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند و به بدن کمک می‌کند خودش را بازسازی کند. نوشیدن آب از ظروف مسی می‌تواند به مهار سرطان و فراهم آوردن آنتی‌اکسیدان‌های لازم برای بدن شود.

۹. کند کردن پیری

مس ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی‌ای دارد و درنتیجه چین و چروک‌های پوست و لکه‌ها که به علت بالا رفتن سن ایجاد می‌شود را کاهش دهد. آب نوشیدن از ظروف مسی بنابراین کمک می‌کند که شما جوان‌تر به نظر برسید. مس از طریق کمک به بازسازی بدن و حفظ بافت‌های پیوندی پوست، قلب و شریان‌ها فرآیند پیری را کند می‌کند.

۱۰. کمک به زنان باردار

مس برای زنان حامله خواص زیادی دارد. مس برای تولید گلبول‌های قرمز خون ضروری است، بافت‌های بدن را بازسازی می‌کند و قند غذا را هضم می‌کند. زنان حامله علاوه بر نیاز معمول خودشان به مس برای شکل‌گیری قلب، رگ‌های خونی، اسکلت و سیستم عصبی جنین به مس نیاز دارند. مس همچنین برای سلامت مو و پوست مفید است. برای زنان حامله نوشیدن یک لیوان آب از لیوانی مسی بسیار ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *