وام دانش آموزی برای خرید گوشی +‌ جزییات

با شروع بیماری کرونا و غیرحضوری شدن مدارس خرید گوشی هوشمند توسط دانش آموزان و نیز معلمان به یکی از دغدغه‌های جدی تبدیل شد. خبرهای مرتبط با وام دانش آموزی برای خرید گوشی را در ادامه بخوانید.

غیر حضوری شدن مدارس و تدریس مجازی داشتن گوشی دانش آموز را به نوعی اجباری کرد به گونه‌ای که اگر دانش آموزی گوشی نداشته باشد نمی‌تواند از درس استفاده کند.

با این حال از اسفند ماه سال گذشته و همزمان با بیماری کرونا قیمت دلار نیز افزایش شدیدی را تجربه کرده است.

افزایش قیمت دلار باعث شده است که قیمت گوشی دانش آموزان و معلمان نیز در ماه‌های اخیر افزایش شدیدی پیدا کند.

اکنون قیمت گوشی‌های معمولی مورد نیاز دانش آموزان و معلمان برای فراگیری و نیز آموزش مجازی مدارس بیش از ۳ میلیون تومان شده است که هر کسی از عهده خرید آن برنمی آید.

با معرفی نرم افزار شاد برای تحصیل دانش آموزان، این قشر مکلف شده اند که با نصب این برنامه بر روی گوشی با استفاده از آن تکالیف درسی خود را برای معلم ارسال نمایند و درس ها را نیز یاد بگیرند.

از وام دانش آموزی برای خرید گوشی چه خبر؟

با توجه به این توضیحات و نیز درآمد کم بسیاری از خانواده ها دانش آموزان برای خرید گوشی با مشکل رو به رو شدند.

بسیاری از پدر و مادرها به دنبال خرید یا تعمیر گوشی های قدیمی و یا خرید گوشی دانش آموزی قسطی می‌روند.

با این حال دولت در حوزه وام دانش آموزی برای خرید گوشی تدارک خاصی ندید و این مساله باعث زیان بسیاری از مردم شد.

وام دانش آموزی برای خرید گوشی

وام دانش آموزی برای خرید گوشی در مازندران

استان مازندران یکی از استان‌هایی است که اخیر مسئولان آن به فکر وام خرید گوشی افتاده اند.

روابط عمومی آموزش و پرورش این استان اعلام کرده است که به زودی کم تر از ۷ هزار وام به دانش آموزان و معلمان برای خرید گوشی تلفن همراه هوشمند پرداخت خواهد شد.

با این حال خبر ناامید کننده این است که این وام با سود ۱۸ درصد پرداخت خواهد شد که سود زیادی محسوب می‌شود.

این در حالی است که یک ماه پیش خبرگزاری صدا و سیما گزارش کرده بود که قرار است به ۴۰ هزار دانش اموز برای خرید گوشی وام ۴ درصد ۳ تا ۵ میلیونی داده شود.

بخوانید: وصل کردن گوشی به تلویزیون :‌ ۴ راه مختلف

این استان بیش از ۵۰۰ هزار دانش اموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد و به ادعای مسئولان آموزش و پروش آن حدود ۴۰ هزار دانش آموز این استان فاقد گوشی برای یادگیری دروس و شرکت در کلاس‌های مجازی هستند.

از وام دانش آموزی برای خرید گوشی در سیستان خبری می شود؟

اما استان دیگری که به محرومیت نیز معروف است آمار وخیم تری دارد.

مطابق با اعلام مدیرکل آموزش و پرورش این استان در گفتگو با خبرگزاری مهر علی رغم معرفی نرم افزار شاد برای تحصیل دانش آموزان حدود ۴۰۰ هزار نفر از ۷۰۰ هزار نفر دانش آموز این استان در این سامانه ثبت نام نکرده اند.

یکی از دلایل عدم ثبت نام دانش آموزان نداشتن گوشی است.

به نظر می رسد حتی اگر وام دانش اموزی خرید گوشی در این استان داده شود بسیاری از خانواده ها توان بازپرداخت اقساط آن را نخواهند داشت.

جالب اینجاست که تنها ۴۰۰ تبلت تاکنون در این استان توزیع شده است.

به زودی وام قرض الحسنه خرید گوشی دانش آموزان داده می شود!

دبیر پویش مشق احسان یکی از افرادی است که در مورد خرید گوشی برای دانش آموزان صحبت کرده و همان طور که خبرگزاری آریا نوشته است قرار است با رایزنی که با بانک ها انجام شده است وام های قرض الحسنه ای به خیرین داده شود تا آن ها برای دانش اموزان نیازمند تبلت خریداری کنند.

وام خرید گوشی در دهاقانان

خبر دیگر مربوط به وام دانش آموزی برای خرید گوشی هوشمند مربوط به دهاقانان است.  به گزارش بسیج نیوز یکی از خیرین این شهر ۲۰ فقره وام در اختیار دانش اموزان نیازمند گذاشته است که با آن به خریداری گوشی بپردازند. با این حال مبلغ هر کدام از این وام ها تنها ۲ میلیون تومان بوده است.

جا ماندن دانش اموزان از درس بدون وام خرید گوشی

وزیر آموزش و پرورش چندی پیش اعلام کرد که ۴۰ درصد دانش آموزان در سامانه شاد ثبت نام نکرده اند. به گزارش تسنیم او همچنین اعلام کرده است که خیرین در حال تلاش برای کمک به خرید گوشی برای دانش آموزانی هستند که نمی توانند گوشی بخرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *