تحلیل بورس فردا ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

امروز شنبه ۲۹ شهریور ۹۹ سهام شستا و نیز سهام شرکت های پالایشی مانند شتران در بورس بازگشایی شد. برای تحلیل بورس فردا باید به این نکته توجه کرد که عدد قابل توجهی از پول‌های بازار سهام در سهم های پالایشی قفل شده بود و این پول ها از فردا در بازار بورس به گردش درخواهند آمد و بازیگران دیگر بورس تهران نیز به این بازار ورود خواهند کرد.

در تحلیل بورس امروز باید گفت که به نظر می رسد ریزش بازار تمام شده است و بازار در حال گرفتن نوسان های مختلف است.

در واقع برای تحلیل بورس فردا ۳۰ شهرور ۱۳۹۹ باید به این نکته توجه کرد که وقتی بازار با قدرت ریزش می کند و به اصطلاح ریزش شارپ دارد مدتی پس از ریزش به کف سازی مشغول است تا کف های قیمتی سهام مختلف شناسایی شود.

تحلیل بورس فردا ۳۰ شهریور : گروه های بانکی و فلزات

باید به این نکته توجه کرد که دو گروه بانکی و نیز گروه فلزات و معادن پس از ریزش بازگشت داشته اند و کسانی که در ریزش های این سهام ها خرید کرده بودند با سود نسبتا خوبی مواجه شدند.

یکی دیگر از عوامل تحلیل بورس فردا ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ این است که گروه خودرویی و نیز پالایشی هنوز برگشت نداشته اند.

گروه پالایشی دارای ویژگی های خاص خود است و برای ورود و نوسان گیری در آن باید با دقت زیادی روندهایش را بررسی کرد.

تحلیل بورس ۳۰ شهریور : گروه های خودرویی

با این حال گروه خودرویی در ماه های اخیر ریزش سنگینی را تجربه کرده است و تحلیل بورس فردا این است که در پایان ریزش بورس باید گروه خودرویی شروع به استارت برای بالا رفتن قیمت سهام شود.

پس از برگشت بازار سهام در دو گروه خودرویی و نیز پالایشی به نظر می رسد بازار تا انتخابات آمریکا منتظر می ماند تا با معلوم شدن نتیجه آن به ادامه کار خود بپردازد چرا که این انتخابات تاثیر زیادی بر بورس خواهد داشت.

در تحلیل بورس فردا می توان گفت به طور کلی پس از برگشت دو گروه خودرویی و پالایشی این سهم های کوچک هستند که بازار را در دست می گیرند.

نتیجه انتخابات امریکا روند بلندمدت بازار بورس را رقم می زند و انتخاب  مجدد ترامپ می تواند مجددا پولهای بزرگ روند ساز را وارد بازار کند. علت این مساله نیز وجود انتظارات تورمی در صورت انتخاب مجدد ترامپ است.

بخوانید: روش استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه و ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *