چگونه شوفاژ خود را تعمیر کنیم؟

رپرتاژآگهی- آیا رادیاتور شما، مثل سابق درست کار نمی‌کند؟ آیا خانه‌تان به خوبی گرم نمی‌شود؟ این مشکلات در فصول سرد سال، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. در این مقاله بر آنیم که پنج نشانه را مبنی بر خرابی رادیاتور، برشماریم. با ما همراه باشید.

نکته: می توانید تعمیرات جزئی را روی شوفاژ پیاده کنید، اما مشکلات جدی مربوط به بویلر و لوله را به متخصص بسپارید. اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید قیمت تعمیر شوفاژ را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار شوفاژ در تهران باشید می‌توانید سفارش تعمیر شوفاژ ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

اگر افراد کم سن و سال و یا افراد مسن در منزل ساکن باشند؛ درست کار کردن رادیاتورها بیش از پیش یک امر مهم و حیاتی است. چنانچه بتوانید مشکلات معمول رادیاتورها را تشخیص دهید،  به راحتی نیز می‌توانید آن‌ها را تعمیر کنید. پنج نشانه‌ای که در ادامه می‌خوانید، مشکلات عمده‌ای هستند که رادیاتورها با آن رو به رو می‌شوند:

 

صداهای عجیب:

به صداهایی گفته می‌شود که شما به شنیدن آن‌ها هنگام استفاده از رادیاتور، عادت ندارید. این صداها شامل صداهایی بلند، ویزویز، تلق تولوق و صداهای ناله‌مانند است. هر کدام از این صداها، به مشکل خاصی اشاره دارد. ممکن است رادیاتور نیاز به هواگیری داشته باشد و یا باید شیرفلکه‌ی آن تعویض شود.

نشتی:

رادیاتورها ممکن است به دلیل مشکلات ناشی از فشار، نشتی داشته باشند. کسانی که خودشان عمل هواگیری را انجام می‌دهند، امکان دارد در ادامه با نشتی مواجه شوند. سفت کردن شیر فلکه غالبا این مشکل را حل می‌کند.

 

قسمت‌های سرد بر روی رادیاتور:

این قسمت‌ها با توجه به اینکه در کدام محل واقع شده‌اند، می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند. سردی رادیاتور دلایل گوناگونی دارد که از آن‌ها می‌توان به محبوس شدن هوا در لوله‌ها، کثیفی‌های موجود درون رادیاتور و یا تجمع زنگار در آن‌ها اشاره کرد. برای حل این مشکل، ابتدا باید کل سیستم را خاموش کرد و سپس با دقت، رادیاتور و درون آن را تمیز نمود.

 

حرارت کم:

اگر رادیاتور شما به خوبی گرم نمی‌شود، ممکن است  ایرادات متعددی به آن وارد باشد. اگر تمامی رادیاتورهای منزلتان، گرم نمی‌شوند، پس این مشکل، یک مشکل مرکزی است و مربوط به بویلر می‌باشد. اگر تنها یک رادیاتور شما با این مشکل رو به روست، باید بعد از هواگیری، فلکه‌ها را تعمیر کنید و درون رادیاتور را تمیز نمایید. اگر مشکل کماکان سر جای خود بود، لازم است با یک متخصص تماس بگیرید.

انتقال حرارت به کندی:

اگر خیلی طول می‌کشد تا حرارت به رادیاتورها برسد و محیط را گرم کند، دلایل متعددی پشت این مشکل است. یا باید هواگیری کنید و یا کل سیستم گرمایشی، نیازمند بالانس شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *