چطور مبل تخت خوابشو خوب بخرم؟

شاید برای خیلی ها مبل تختخوابشو یک وسیله غیرضروری و یا مبلی ناراحت و بی استفاده باشد. این در حالی است که خصوصا با سبک زندگی جدید که دیگر خانه ها فضای زیادی برای انبار کردن رختخواب برای میهمانان ندارند، یک مبل تختخوابشو راحت نه تنها کار مبل را برای شما انجام می دهد می تواند خیال مان را هم از تامین رفاه میهمانانی که شب در خانه ی ما می مانند، راحت می کند.

موقع خرید مبل تختخوابشو بهتر است به خاطر داشته باشیم که در بیشتر مواقع  ممکن است برای ما در درجه اول مبل باشد تا تختخواب، در نتیجه باید به راحتی و آسایش آن همچون یک مبل معمولی توجه کنیم و البته که باید به راحتی مکانیزم تبدیل شدن آن به تختخواب هم دقت داشته باشیم.

نکات مهم در انتخاب مبل تختخوابشو:

۱٫  قاب

بادوام ترین و مقاوم ترین قاب ها برای هر نوع مبل و از جمله مبل تختخوابشو، قاب های فلزی و چوبی هست. البته که قاب های چوبی باید از چوب های سخت باشند و مبل هایی با قاب های چوبی نرم مثل چوب درخت کاج اجتناب کرد.

۲٫  مکانیزم

بهترین حالت این است که تنها با یک حرکت مبل تبدیل به تختخواب شود. علاوه بر نوع مکانیزم که باید با حداقل نیرو باشد باید به بی صدا بودن آن هم توجه کنیم.

۳٫  لبه ها

ممکن است یک مکانیزم از نظر عملکردی خوب و مناسب باشد ولی طراحی آن به صورتی باشد که مبل در حالت نشیمن و یا خواب دارای لبه های تیز شود که این موضوع علاوه بر اینکه برای کاربر خطرناک است می تواند موجب گیر کردن ملحفه یا پتو شود. البته همیشه بهتر است که پیش از بستن یا باز کردن مبل، ملحفه و پتو را از روی آن بردارید.

۴٫  ابعاد

قبل از اقدام به خرید مبل تختخوابشو ابعاد فضای خود را بسنجید. مهم است که ابعاد و جهت قرارگیری مبل را در دو حالت مبل و تخت در نظر بگیرید. اگر قصد دارید میزی برای مبل خود بخرید بهتر است یک میز سبک با امکان جابه جایی راحت انتخاب کنید، چرا که ممکن است به زودی نیاز به برداشتن آن داشته باشید تا مبل را به تخت تبدیل کنید. همچنین به فضای بازی در اطراف تخت نیاز دارید تا بتوانید به راحتی روی تخت بروید و یا از روی آن برخیزید.

در قدم بعد به ابعاد مبل خصوصا در حالت تخت توجه کنید. درست است که به خاطر فضای کم به سراغ نمونه های کوچک. جمع و جور می روید ولی توجه داشته باشید که قرار است خواب راحتی هم داشته باشید پس خیلی هم از ابعاد نزنید تا بتوانید روی تخت جا شوید.

۵٫  سبک و رنگ

مبل تختخوابشو هم مثل برخی آیتم های دیگر خانه مثل صندلی راک یا کتابخانه، بهتر است طرح و رنگ و سبکی داشته باشد که با بیشتر فضاهای خانه متناسب باشد چرا که ممکن است در طول زمان تصمیم بگیرید آن را جا به جا کنید. مثلا ممکن است چندین سال در اتاق میهمان باشد ولی بعد از مدتی آن را جایگزین یک مبل در اتاق نشیمن کنید.

۶٫  کوسن

یک مبل تختخوابشو هم مانند هر مبل دیگری با کوسن دنج تر و گرم و نرم تر خواهد بود و البته راحتتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *