صحبت کردن با روانشناس برایم سخت است چکار کنم؟

رپرتاژآگهی- زندگی در جهان امروز پر از نگرانی، اضطراب و فشارهای روانی است. دغدغه‌های مالی، مشکلات کاری یا خانوادگی و در حال حاضر ویروس کرونا و از دست دادن عزیزانمان می‌تواند زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد. به طور کلی تمام انسان‌ها نیاز به صحبت با روانشناس دارند که در مواقع ضروری به آن‌ها کمک کند. بعضی از افراد با تشدید اختلالات یا در صورت داشتن بیماری‌‌های روانی به روانپزشک نیاز پیدا می‌کنند. بسیار دیده شده افراد از حضور در مطب‌ها به خاطر خجالت یا عدم احساس راحتی در صحبت با روانشناس پرهیز می‌کنند. این رفتار بسیار اشتباه است و صدمات جدی به فرد وارد می‌کند. اگر بدانید در جلسه مشاوره روانشناسی چه میگذرد شاید نظرتان نسبت به جلسات روانشناسی تغییر کند.

باید بپذیرید که صدمات روحی باعث آسیب روحی شما می‌شود که هر چه زودتر باید درمان شود. صحبت با روانشناس مرهم این زخم‌ها است. این مشکل به کمک سامانه‌های آنلاین تا حدی قابل حل است. در ارتباط دورادور با مشاوره خانواده می‌توانید راحت‌تر صحبت کنید. این نوع مشاوره از طریق سامانه مشاوره آنلاین دکتر ساینا قابل دسترسی است. دکتر ساینا یک سامانه پزشکی و روانشناسی آنلاین است که با مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته در خدمت شماست. صحبت با روانشناس در سامانه دکتر ساینا به صورت تلفنی انجام می‌پذیرد. در سایر موارد پزشکی امکان برقراری ارتباط با پزشک به صورت گفتگوی متنی هم وجود دارد.

آیا باید حتما در صورت بیماری به روانشناس مراجعه کنم؟

جواب سوال بالا خیر است. حضور در مطب یک روانشناس به معنای وجود یک بیماری در شما نیست. در صورت وجود هر اختلالی مثل اضطراب شدید یا وسواس فکری باید صحبت با روانشناس را در اولویت قرار دهید. صحبت با روانشناس به معنی این نیست که شما از لحاظ روانی بیمار هستید.

همه ما در زندگی با مسائل شخصی و غیر شخصی سروکار داریم که آزارمان می‌دهند. برای غلبه بر حس بد ناشی از این مشکلات باید صحبت با روانشناس را جدی گرفت.  این دیدگاه و شرم از صحبت با روانشناس می‌تواند آسیب‌های روحی ما را شدیدتر کند. صحبت با روانشناس از طریق تماس تلفنی می‌تواند تا حدی این خجالت از صحبت با روانشناس را کاهش دهد. مشاوره تلفنی و صحبت با روانشناس از پشت خط تلفن یکی از ساده‌ترین روش‌های حل اختلالات روحی است.

استفاده از سامانه آنلاین دکتر ساینا برای این منظور بسیار کارآمد است. تنها با ورود به سایت www.drsaina.com  می‌توانید برای گرفتن وقت صحبت با روانشناس اقدام کنید.

برای حل دغدغه‌های روانی، خودم چگونه می‌توانم به خودم کمک کنم؟

تاثیر شما در درمان اختلالات روحیتان غیر قابل انکار است. در گام اول این مشکلات را بپذیرید و برای درمان اقدام کنید. در صورتی که‌ آمادگی صحبت با روانشناس را نداشتید سعی کنید مطالب را یک بار برای خود و با صدای بلند تکرار کنید. با تکرار مشکلات و مرور آن‌ها به پذیرش خود کمک می‌کنید. می‌توانید این عمل را جلوی آینه هم انجام دهید. یکبار برای خود تمام احوالتان را تعریف کنید. بعد از این مرحله صحبت با روانشناس ممکن است برایتان ساده‌تر به نظر برسد. روانشناسان و مشاوران دکتر ساینا در هر ساعتی از شبانه‌روز آماده پاسخ‌دهی به شما هستند.

نقش افراد نزدیک به من در درمان اختلالاتم چیست؟

قبل از صحبت با روانشناس با شخصی که رفتارش بر احوالات شما تاثیر مستقیم می‌گذارد صحبت کنید. به طور مثال اگر همکارتان با نگرانی‌های بیش از حد باعث آزار شما می‌شود باید در جریان این مسئله قرار گیرد. بعد از صحبت با یک شخص قابل اعتماد و بیان کردن مشکلاتتان با او می‌توانید راحت‌تر با روانشناستان صحبت کنید. وقتی بر خجالت خود در شرح مشکلاتتان را یک بار کنار بگذارید بعد از آن این مسئله برایتان راحت‌تر می‌شود. اگر صحبت با همکار در گام اول برایتان سخت است از خانواده خود شروع کنید. مثلا با خواهر یا برادرتان صحبت کنید. بعد از این شما کم کم برای صحبت با روانشناس آماده می‌شوید. آن زمان می‌توانید با سامانه دکتر ساینا مراجعه کنید و روانشناس خود را انتخاب کنید.

چه درصدی از انسان‌ها در طول عمر خود یک اختلال روانی را تجربه می‌کنند؟

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی از هر ۴ نفر یک نفر در طول عمر خود حداقل یک بار یک اختلال روانی را تجربه کرده است. این به معنی یک چهارم جمعیت کره زمین است. همچنین تعداد زیادی از انسان‌ها در دوره‌هایی از زندگی سختی‌ها و فشارهایی را تحمل می‌کنند که صحبت با روانشناس می‌تواند آن‌ها را بسیار بهبود ببخشد. بهترین روانشناس‌های کشور را در سامانه دکتر ساینا انتخاب کنید و خود را از شر احساسات منفی و اختلالات رفتاری خود نجات دهید.

چگونه یک روانشناس قابل اعتماد انتخاب کنم؟

مجموعه دکتر ساینا سوابق و شرایط تمام پزشکان و روانشناسان خود را به دقت بررسی می‌کند. این پزشکان مورد تایید مجموعه هستند و قابل اعتمادند. همچنین نظرهایی که در صفحه هر پزشک نوشته شده است می‌تواند مرجع بسیار معتبری برای شما باشد. این نظرها از سمت افرادی شبیه به شما نوشته شده و محک خوبی برای پزشکان است.

اولین قدم بعد از ورود به سایت دکتر ساینا گزینه مشاوره تلفنی را انتخاب کنید. می‌توانید یکی از گزینه‌های مشاوره تلفنی با متخصص روانشناسی،  کلینیک روانشناسی کودک، کلینیک مشاوره خانواده و … را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این دسته‌بندی‌ها نوبت به انتخاب روانشناس می‌رسد. قبل از صحبت با روانشناس تمام اطلاعات او را بررسی کنید. شما حق دارید به اندازه کافی درباره روانشناس خود بدانید و با علم و آگاهی کامل او را انتخاب کنید.

صحبت با روانشناس می‌تواند ۲۰ یا ۳۳ دقیقه باشد که بسته به انتخاب شما هزینه‌های متفاوتی را شامل می‌شود. بعد از کلیک روی گزینه شروع گفتگوی تلفنی با پزشک می‌توانید سوال خود را بنویسید. سپس وارد صفحه پرداخت می‌شوید و بعد از پرداخت روانشناس در زمانی که برایش مقدور باشد با شما تماس می‌گیرد. اگر بعد از صحبت با روانشناس از مشاوره خود راضی نبودید نگران نباشید. تیم ۲۴ ساعته پشتیبانی دکتر ساینا به شما یک روانشناس دیگر معرفی کرده یا تمام مبلغ را به شما عودت خواهد داد. برای سلامت روح و روان خود همین حالا اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *