چگونه آسانسور خانه را برای مواقع اضطراری آماده کنیم

حادثه خبر نمی کند. نمی توانید از بروز حادثه جلوگیری کنید اما می توانید آماده کنید. در رابطه با آسانسور خانه می توانید برای مراقبت از خانواده، آسانسور و خانه در شرایط اضطراری آن را آماده کنید.

از آنجایی که در مناطق سردسیر احتمال وقوع طوفان و حادثه بیشتر است این موضوع مهمتر می شود. در اینجا روش های آماده سازی و محافظت از آسانسور را معرفی می کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه نصب آسانسور را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نصاب آسانسور در تهران باشید می‌توانید درخواست نصب آسانسور ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

موتور برق

در هوای سرد و مخصوصا در صورت زیاد بودن وزش باد برق زیاد قطع می شود، اما نباید در این شرایط در آسانسور گیر بیفتید. بنابراین باید موتور برق داشته باشید که در این شرایط در آسانسور باز شود.

 

نور و هشدار اضطراری

نور و هشدار اضطراری هم درخواست کمک را اعلام می کند. در شرایطی که به کمک نیاز دارید کنار آسانسور بمانید، کلید هشدار را بزنید و دیگران را متوجه خود کنید. در مواقع آتش سوزی همیشه به سرعت از خانه خارج شوید.

تلفن

اغلب ما بدون تلفن همراهمان جایی نمی رویم اما حتی اگر همیشه هم تلفن همراهتان است بهتر است در اتاقک آسانسور یک تلفن بگذارید. تلفن دارای کلید شماره گیری بهترین راه برای پیشگیری از حوادث است.

محافظت در آتش سوزی

باید برای آتش‌سوزی خودتان را آماده کنید. اینکه فرار در این شرایط به این بستگی دارد که در کدام طبقه اقامت دارید. به همه اطلاع دهید که در شرایط آتش سوزی کسی از آسانسور استفاده نکند. دود آتش نه تنها خفه کننده است، بلکه ممکن است در آسانسور به سمت آتش باز شود. پس در این شرایط از پله ها خارج شوید.

مراقبت در زمان سیل و طوفان

در هنگام بروز طوفان احتمال سیل وجود دارد. در صورتی که دستور تخلیه بیاید باید از قبل خود را آماده کرده باشید. در صورتی که آسانسور در طبقه بالاست باید آن را پایین بیاورید. پس از اتمام سیل با سازمان های امداد تماس بگیرید. حتی اگر در خانه تان آب نمانده باشد. چون آسانسور باید بررسی شده و مجددا تنظیم شود.

مراقبت منظم

بهترین راه برای آماده سازی برای شرایط اضطراری مراقبت منظم از آن است. مراقبت و تعمیر منظم آسانسور باید سالی یک بار انجام شود و برای این کار چک لیست داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *