۶ مزیت بازاریابی محتوایی مداوم با کیفیت بالا

رپرتاژآگهی- در این فضای رقابتی بازاریابی B2B؛ کسب و کارها، سرمایه گذاری قابل توجهی برای ساخت برنامه های بازاریابی محتوایی انجام می دهند. چرا که ثابت شده است بازاریابی تولید محتوا موفقیت چشمگیری را به همراه دارد.

بازاریابی تولید محتوا به عنوان یکی از موثرترین روشهای افزایش جذب مخاطب، توسعه حضور برند شما و افزایش فروش، یک روش رشد مهم برای اکثر کسب و کارها است.

در این مقاله سعی داریم مفهوم بازاریابی تولید محتوا را مرور کرده و مزایای تولید محتوای سازگار و با کیفیت بالا را توضیح دهیم.

بازاریابی محتوایی سایت
بازاریابی محتوایی سایت

الگوی برنامه ریزی بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از این جهت مهم است که به سوالات مخاطبان شما پاسخ می دهد. با تولید محتوا، می توانید برای مخاطبان خود ایجاد اعتماد کنید، با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و منجر به تولید شوید. بعلاوه در عصر امروز، مشتریان از برندهای مورد علاقه خود انتظار تولید محتوای با کیفیت و سازگار دارند.

تولید محتوای سازگار، با کیفیت و جذاب بیشتر از هر روش دیگری در تصمیم گیری مخاطبان تأثیر می گذارد.

بررسی آمار و ارقام نشان می دهد تولید محتوا در اولویت اصلی ۵۳٪ از بازاریابان است. علاوه بر این، به طور متوسط بازاریابی محتوا ۲۹٪ از بودجه های بازاریابی کسب و کار های B2B را تشکیل می دهد.

سازگاری در پیام رسانی؛ یکی از عوامل مهمی است که رشد و موفقیت کسب و کار شما را تعیین می کند. کسب و کارهای بزرگ می دانند که چگونه برند خود را دائما در دسترس و معرض دید مخاطبان خود قرار دهند.

همین استدلال در مورد بازاریابی محتوا نیز صدق می کند. تولید محتوای شما باید به راحتی قابل شناسایی، در دسترس، روشن و صریح باشد.

تجربه و ارتباط مداوم با مشتری به کسب و کار شما اعتبار می بخشد.

علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که سازگاری، فرمولی مخفی برای خوشحال نگه داشتن مشتریان در طی ارتباط با کسب و کار شما است.

تدوام تولید محتوا برای شما اعتبار ایجاد می کند، اعتماد را تقویت می کند و به کسب و کار شما شهرت می بخشد.

بنابراین، تا اینجا متوجه شدیم که محتوایی که ایجاد می کنید باید سازگار باشد. با این حال هنوز متوجه نشده ایم که چرا بازاریابی تولید محتوا مفید است؟ در ادامه به تعدادی از مزایای بازاریابی محتوا اشاره خواهیم کرد:

مزایای تولید محتوا

  1. ۱٫ افزایش میزان حفظ مخاطب.

محتوای عالی یک دارایی مهم است. این توانایی را دارد که تجربه مثبتی را برای مشتریان بالقوه شما ایجاد کند و آنها را مجبور به بازگشت و خرید کند. تولید محتوا به عبارتی بلیط شانس شما برای جلب توجه مخاطبان و ایجاد حس مثبت در خاطر آن هاست.

 

  1. ۲٫ عملکرد بهتر در شبکه های اجتماعی.

افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی  کسب و کار شما یک چیز است و تولید محتوای متناسب مسئله ای دیگر. اگر شما از آن دسته کسب و کارها هستید که علی رغم داشتن تعداد زیادی فالوئر کننده، چندان مورد توجه قرار نمی گیرید، وقت آن است که از بازاریابی محتوا در کنار بازاریابی اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید. محتوای با کیفیت می تواند به کسب و کار شما برای جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی کمک کند.

 

  1. ۳٫ برای مخاطبانتان اعتماد ایجاد کنید.

تولید محتوا به کسب و کار شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. می توانید به سوالات آنها پاسخ دهید و با مشتریان خود تعامل داشته باشید. وقتی تولید محتوا می کنید بدون اینکه در قبال آن چیزی دریافت کنید احتمالاً برای مخاطبانتان اعتماد ایجاد خواهید کرد. وقتی محتوای شما در قالب مناسب و در زمان مناسب برای مخاطب مناسب نشان داده شود باعث بهبود اعتبار برند شما می شود. هرچه مشتریان محتوای با کیفیت تری را ببینند، احتمال ارتباط مثبت و بهتری با کسب و کار شما برقرار خواهند کرد.

 

  1. ۴٫ افزایش فروش

بازاریابی محتوا همچنین می تواند منجر به خرید مشتری شود. وقتی مخاطبانتان محتوای شما را مشاهده می کنند، احتمالاً در آینده علاقه مند به خرید از شما خواهند شد.

 

  1. ۵٫ بهبود سئو

هرچه محتوای سازگار و باکیفیت بیشتری تولید کنید، برای سئو سایت شما بهتر خواهد بود. به عنوان مثال، محتوای شما باید در فضای آنلاین قابل مشاهده باشد. با داشتن یک استراتژی حرفه ای، تولید محتوا می تواند کمک کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید.

 

  1. ۷٫ اعتبار و اقتدار بسازید.

ایجاد محتوای با کیفیت همچنین به اقتدار آنلاین شما کمک می کند. اگر کسب و کار شما به عنوان مکانی معتبر برای کسب اطلاعات تبدیل شده باشد، به احتمال زیاد در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت. به علاوه، اگر مشتریان شما را بعنوان یک متخصص ببینند، تمایل بیشتری به اعتماد به شما دارند. مطالب شما باید تخصص شما در زمینه ی کاریتان را نشان دهد و پاسخ های ارزشمندی به سوالات مخاطبان شما ارائه دهد.

 

اگر به دنبال مزایای تولید محتوا هستید و برای کسب و به کارتان به بازاریابی محتوا احتیاج دارید، با تیم تخصصی بیزون تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *