نکاتی برای بازسازی خانه

رپرتاژآگهی- امروزه بسیاری از مردم ترجیح می دهند خانه خود را بازسازی کنند تا اینکه خانه جدیدی بخرند. بازسازی کم هزینه تر بوده و فضای راحت و زیباتری در اختیارتان می گذارد. در اینجا نکاتی را برای بازسازی در اختیارتان می گذاریم:

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی خانه را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی خانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

پیش از شروع فکر کرده و آماده شوید

بازسازی هم مانند ساخت خانه به تمرکز نیاز دارد. می توانید از یک طراح کمک بگیرید. اول باید به نکات کاربردی فکر کنید تا زیبایی. اینجاست که یک طراح و معمار با درنظر گرفتن تمام این موارد به شما کمک می کند و در زمان تان هم صرفه جویی می شود.

شرایط فیزیکی هر قسمت را بررسی کرده، روش های بازسازی را نوشته و هرکدام را فهرست کنید. پیش از بازسازی باید اطلاعات جمع آوری کنید. بازسازی از ساخت متفاوت است و به همین دلیل باید به قوانین و محدودیت ها توجه کرد. می توانید با برداشتن عکس از مجلات و وبسایت ها ایده های مختلف را جمع آوری کنید. سپس در این باره با طراح یا معمار مشورت کنید.

 

با دقت بودجه بندی کنید

بازسازی خانه به بودجه بالا نیاز دارد. باید برای نقشه ها، ابزار و دستمزد کارگران پول پرداخت کنید. برنامه ریزی هزینه ها را کاهش می دهد.

 

یک طرح داشته و همان را دنبال کنید

بازسازی موفق نیازمند تصمیم گیری سفت و سخت است. اگر درباره رنگ ها و ابزار دائم نظرتان را عوض کنید پول و زمان بیشتری به هدر می رود. باید از قبل ابزار را آماده کرده و آنها را اولویت بندی کنید. در این صورت پروژه تان طبق بودجه پیش می رود.

کارکنانی ماهر و قابل اعتماد پیدا کنید

استفاده از کارکنان، طراحان و مهندسین مجرب ضروری است. پیش از شروع باید سازه، سیم کشی و لوله کشی خوب بررسی شود. برای اطمینان از امنیت پروژه باید از قبل خوب برنامه ریزی کنید تا مشکلی رخ ندهد.

 

ابزار و وسایل لازم را انتخاب کنید

انتخاب ابزار بادوام می تواند عمر خانه را افزایش دهید. وسایل باکیفیت گران هستند. به همین دلیل باید به کارکرد و قیمت ها توجه کنید.

شاید اگر خودتان ابزار و وسایل را خریداری کنید ارزان تر تمام شود. اما اگر آن را به دست متخصص بسپارید می تواند با خرید از عمده فروشی ها و یا شناختن مواد باکیفیت تر خرید بهتری انجام دهد تا بعدا پشیمان نشوید.

 

کل مبلغ قرارداد را یکجا پرداخت کنید

بهتر است صبر کنید تا هر قسمت کار به خوبی انجام شود و دستمزد آن قسمت را پرداخت کنید. در این صورت طراح یا معمار متوجه می شود که اگر هر قسمت کار ضعیف باشد دستمزدی دریافت نخواهد کرد. بنابراین باید پس از پایان هر بخش از پروژه دستمزد پرداخت کنید. در صورت بروز هرگونه نقص مسئولیت آن برعهده معمار است. در غیر این صورت مجبور می شوید هزینه های مازاد پرداخت کنید.

در طی بازسازی نقل مکان کنید

اغلب صاحبخانه ها در طی بازسازی در خانه می مانند اما بهتر است موقتا نقل مکان کنید تا گرد و خاک و سروصدا اذیت تان نکند. همچنین برای محافظت از کودکان و حیوانات خانگی از خطر آنها را از آن محیط دور کنید تا کارکنان هم به راحتی کارشان را انجام دهند.

بازسازی خانه چندان پیچیده نیست و متخصصان زیادی هستند که می توانند در این باره راهنمایی تان کنند. پروژه موفق برای بازسازی می تواند با هزینه کم خانه دنج و راحتی را در اختیارتان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *