معرفی کتاب تگزاس ریاضی جلد دوم

رپرتاژآگهی- کتاب ریاضی تگزاس جلد دوم توسط استاد آریان حیدری  که از برترین اساتید ریاضی کنکور محسوب می شود و سابقه ی بیشتر از ۱۰ سال در برترین مراکز تدریس کنکور را دارد و حسین کاویانی که سابقه ی بیش از ۲۰ سال در مراکز تدریس را دارد و بیشتر داوطلبان که شاگرد این استاد بوده‌اند رتبه های بالایی در کنکور کسب کرده اند ، تالیف شده است. در ادامه ی جلد اول می باشد و در انتشارات راه اندیشه چاپ شده است.

این کتاب یکی از پر فروش ترین کتاب های کنکور محسوب می شود که جلد دوم آن  در سال ۱۳۹۹ چاپ شده است.

این کتاب از قوی ترین کتاب های ریاضی کنکور به شمار می رود.

این کتاب درسنامه ندارد و فقط برای تست زدن مناسب می باشد. دارای تست های بی نظیری است که سطح آنها از متوسط به سخت می باشد.

تست های سخت که شامل دو نوع می باشند:

۱)تست های سخت که هیچ گاه در کنکور مشاهده نخواهند شد.

۲) تست های سختی که استاندارد هستند و در قالب کنکور هستند.

در این کتاب از آوردن تست های تکراری خودداری شده است مگر اینکه در جایی که نیاز بوده است تست ها تکرار شده اند‌.

در بیشتر تست ها مولفان سعی کرده اند نکته های مهم و طلایی را بیان کنند.

معرفی فصل های کتاب:

۱)مثلثات

۲) حد و پیوستگی

۳) مشتق

۴) کاربرد مشتق

۵) آمار

۶) مجموعه ها

۷) احتمال

۸) هندسه

این کتاب ۲۰۰۰تست دارد و تست ها از متوسط به سخت دسته بندی شده اند. تست های این کتاب میکرو طبقه بندی است.

ولی به ترتیب کتاب درسی مرتب نشده است بلکه مولف به سلیقه ی خودش موضوعات را مرتب کرده است.

در این کتاب تست های کنکوری سال های گذشته نیز قرار دارد و لی بیشتر تست ها تالیفی هستند. تست های کتاب کاملا استاندارد هستند و تست های خیلی سخت در این کتاب مشاهده نمی شود، داوطلبان با حل کردن این تست ها می توانند برای کنکور آمادگی کامل پیدا کنند.

تعداد تست ها نیز مناسب است و داوطلبان هر زمانی که داشته باشند می توانند این به مطالعه این  کتاب بپردازند.

پاسخنامه ی کتاب نیز بسیار عالی و کامل می باشد. در این قسمت مولفان همه ی سوال ها را برای دانش آموزان حل کرده اند و هر جایی که نیاز بوده است به جز گزینه ی درست گزینه های دیگر را نیز بررسی کرده اند. داوطلبان با مطالعه ی این قسمت علاوه بر آنکه متوجه اشتباهات خودشان می شوند بر مطالب و موضوعات نیز تسلط  پیدا می کنند.

یکی از مهم ترین نکته های طلایی این کتاب می توان به کادر هایی که با عنوان جاده خاکی در بین پاسخنامه قرار دارد که در این قسمت مولفان نکته های مهم کنکوری را بیان کرده اند که با کمک ابن بخش داوطلبان می توانند سریع تر و راحت تر به سوالات پاسخ دهند.

به شما توصیه می شود که اگر تست ها را نیز درست پاسخ داده اید حتما پاسخنامه را نیز مطالعه کنید. دانش آموزان با پاسخ دادن به تست ها بر مباحث تسلط می یابند و در کمترین زمان می توانند این کتاب را مطالعه نمایند.

در این کتاب سوال های کنکوری از سال ۸۵ تا ۹۹ نیز وجود دارد.

 

ویژگی های کتاب تگزاس ریاضی :

۱)وجود تست های غیر تکراری

۲) قرار داشتن تست های ترکیبی

۳) داشتن پاسخنامه ی قوی و کامل

۴) قرار داشتن راه حل های خوب و کوتاه

۵) ارائه روش های گوناگون برای حل سوال ها

در پایان…

این کتاب یکی از قوی ترین کتاب های کنکور است. همانطور که در مطالب بالا گفته شد فاقد درسنامه است و فقط برای تست زدن مناسب می باشد. از نکات طلایی این کتاب می توان به بخش جاده خاکی اشاره کرد که این کتاب را بین کتاب های کنکوری دیگر متمایز کرده است. داوطلبان با خواندن این کتاب می توانند برای تست های کنکوری آماده شوند و به موفقیت در کنکور برسند.

برای خرید این کتاب می توانید به وب سایت تلکتاب به آدرس اینترنتی telketab.com   مراجعه نمایید و این کتاب را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *